WwW.IShqip-Forum.Net
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 .::NdaL Kompjuterat e Shkolles::.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-benny
Admin
Admin
dj-benny

Posts : 167
Reputation : 5
Join date : 18/08/2010

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Empty
MesazhTitulli: .::NdaL Kompjuterat e Shkolles::.   .::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Icon_minitimeMon Dec 20, 2010 11:13 pm


Hapi 1 - Shko tek "Start"

Hapi 2 - E drejta klikoni në "My computer" pastaj shkoni tek "Manage"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut2

Hapi 3 - klikoni Tani të drejtë në "Computer Management" dhe të shkojnë në "Lidhu me një kompjuter"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut3

Hapi 4 - Tani klikoni në "Browse"

Hapi 5 - Tani kliko "Advanced"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut5

Hapi 5 - Tani klikoni "Gjej tani" dhe ajo do të fillojë kërkimin për network.But në kompjuterin tim unë nuk kam rrjet.

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut6

Hapi 6 - Pra, kur ju të gjeni kompjuterë me rrjet në shkollë ju do të djathtë të klikoni mbi "Menaxhimin Computer" dhe pastaj klikoni mbi "Properties"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut7

Hapi 7 - Tani klikoni në "Advanced"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut8

Hapi 8 - Tani klikoni në "Settings e treta ne radh"

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut9

Hapi 9 - Tani ju duhet për të fikur të gjitha []

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Tut10

By: BeNNy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://alba-sound.tk
Bleron7
Anëtar i Muajit
Anëtar i Muajit
Bleron7

Posts : 78
Reputation : 0
Join date : 14/09/2010
Age : 24
Location : Buffalo , NY

.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Empty
MesazhTitulli: Re: .::NdaL Kompjuterat e Shkolles::.   .::NdaL Kompjuterat e Shkolles::. Icon_minitimeTue Dec 21, 2010 5:46 pm

Nice :d
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gbweb02.gamebasics.nl
 
.::NdaL Kompjuterat e Shkolles::.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ishforum :: Edukim :: Mesime-
Kërce tek: