ishforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WwW.IShqip-Forum.Net
 
ForumLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
dj-benny
Admin
Admin
dj-benny


Posts : 167
Reputation : 5
Join date : 18/08/2010

WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014 Empty
MesazhTitulli: WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014   WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014 Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 12:20 am

Prodhuesi më i madh në botë i softuerëve kompjuterik, kompania amerikane Microsoft, njoftoi se do të lejojë kompanitë që të përdorin versionet më të vjetra të sistemit të saj operativ, "Windows" - "WindowsXP" dhe "WindowsVista" – në kompjuterët e tyre personal deri në vitin 2014.

Siç kanë thënë mediat franceze, "Microsoft" ka vendosur që ta marrë këtë hap, për t’i ndihmuar kompanitë që të ruajnë homogjenitetin në vendet dhe grupet e tyre të punës.

Kështu, Microsoft do të sigurojë mbështetje teknike për "XP" deri në vitin 2014, për versionin "Vista" deri në në prill të vitit 2017, ndërsa mbështetja për versionin e tanishëm të "Windows7" do të zgjasë deri në vitin 2020.

Siç njoftoi "Microsoft", vendimi u mor me kërkesë të kompanisë duke e konfirmuar edhe një herë angazhimin e saj për "WindowsXP", programi i përdoruesit i cili ka nisur në gusht të vitit 2001

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://alba-sound.tk
Bleron7
Anëtar i Muajit
Anëtar i Muajit
Bleron7


Posts : 78
Reputation : 0
Join date : 14/09/2010
Age : 28
Location : Buffalo , NY

WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014 Empty
MesazhTitulli: Re: WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014   WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014 Icon_minitimeWed Sep 15, 2010 6:41 am

Boll keq po u bojka Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gbweb02.gamebasics.nl
 
WindowsXP dhe Vista përfundojnë më 2014
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» windows vista
»  (EXCLUSIVE)2000 Gadgets Mega Pack.....For Windows 7 & Vista

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
ishforum :: Internet :: Dikutime te pergjithshme-
Kërce tek: